BIAŁE BŁOTA 2018

BIAŁE BŁOTA 2018

Wiosenny maraton turniejowy trwa w najlepsze. Jeszcze się nie skończył marzec, a my już wytańczyliśmy sporą garść tanecznych osiągnięć. Aż przez cztery dni nasi tancerze rywalizowali na parkiecie w Białych Błotach. W czwartek rozpoczęli tancerze hip hopowi. Duety i miniformacja dziecięca dały z siebie wszystko. Konkurencja jednak była bardzo mocna. Duetom zabrakło więc nieco do finału, a miniformacja zajęła 4 miejsce. To bardzo dobry wynik.

Piątek był dniem tańca jazzowego. Od rana rozpoczęły solistki i solista, który musiał wycofać się z rywalizacji w tej kategorii w obawie o stan swojej kontuzjowanej nogi. W końcu na Krystiana czekały jeszcze kategorie duet, miniformacja i formacja.
Nasze solistki szły jak burza. Wszystkie dotarły do półfinału. Aby wspiąć się jeszcze wyżej odrobinę zabrakło Julii Smereczyńskiej, Ewie Dutkowskiej i Oli Brzuszczyńskiej. Do ostatniej rundy w swoich kategoriach przedarły się natomiast aż cztery nasze solistki. Ostatecznie w kategorii juniorów młodszych na piątym miejscu wylądowała Natalia Gładysz. Bezkonkurencyjna zaś okazała się Kaja Kochańska. Wśród starszych na pięknym czwartym miejscu uplasowała się Julia Żytek, a po srebro sięgnęła Gabrysia Krasnowska. Od pierwszych rund eliminacyjnych fenomenalnie wyglądał duet Kai i Krystiana, choć oboje nie byli w pełnej dyspozycji fizycznej. Po dotarciu do finału nasza para zgarnęła w pełni zasłużone złoto. Pokazali dzisiaj serce do tańca!
Zaprawiona w boju miniformacja po raz kolejny zaprezentowała się świetnie, co zostało nagrodzone pucharem za drugie miejsce. Nikt się jednak nie spodziewał, że tego dnia najwięcej powodów do dumy dostarczą nam prezentacje formacji.
Przy wręczeniu nagród nie mogliśmy wierzyć własnym oczom, bo... puchary za pierwsze miejsce trafiły do wszystkich trzech naszych zespołów. Radości nie było końca.

Sobota stała pod znakiem modernu, który nie jest naszą flagową dziedziną i podejmujemy pierwsze próby rywalizacji na tym polu. Do startu przygotowały się dwie solistki i duet. Natalia Gładysz zakończyła rywalizację solo na 1/4 finału juniorek młodszych. Wśród juniorek starszych Gabrysia dotarła aż do finału, gdzie zdobyła czwarte miejsce. Również w duecie Natalia i Gabrysia przebrnęły przez wszystkie rundy i ostatecznie uplasowały się na piątej pozycji. To świetne wyniki.

Ostatniego dnia na parkiecie królowało disco dance, które zupełnie nie należy do naszych dziedzin tanecznych. Była natomiast jedna kategoria, która wyjątkowo nas zainteresowała. Chodzi o open masters 30+. Tutaj właśnie miały się spotkać ze sobą zespoły prezentujące rozmaite style. I tak właśnie było, a nasz FreeAge miał znakomitą okazję do zaprezentowania po raz pierwszy swojej formacji show dance. Po bardzo udanej prezentacji zespół odebrał puchar za drugie miejsce.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych Tancerzy i gratulujemy im bardzo serdecznie. Dziękujemy trenerom, którzy przygotowali wszystkie prezentacje: Wojciech Kuczyński, Ewelina Chróścicka, Anna Derfel, Przemek Stokowiec, Łukasz Owczarski. Dziękujemy Rodzicom, którzy jak zwykle są z nami.