OPOLSKI FESTIWAL TAŃCA 2017

OPOLSKI FESTIWAL TAŃCA 2017

W sobotni poranek do Opola ruszyła piątka naszych tancerzy: Natalia Gładysz, Krystian Jabłoński, Kaja Kochańska, Gabrysia Krasnowska i Julia Żytek. Towarzyszyła im pokaźna ekipa rodziców wspierana dodatkowo przez ciocię Olę i wujka Tomka.
Soliści rozpoczęli rywalizację od kategorii Performing Art Improvisation, gdzie juniorzy startowali od 1/8 finału, zaś dzieci (Kaja) od 1/4.
Konkurencja była dużo mocniejsza, niż w zeszłym roku, jednak trzeba przyznać, że nasi tancerze również stanęli na wysokości zadania prezentując fenomenalny poziom. Doskonale widać, że doświadczenie procentuje z każdym kolejnym turniejem.
Wszyscy nasi soliści juniorzy przebrnęli pierwszą i drugą rundę meldując się w komplecie w półfinale. Do ścisłego finału zabrakło nieco Natalii, jednak pozostała trójka dotarła na sam szczyt. Prawie połowa finału obsadzona naszymi tancerzami to bardzo dobry wynik. Zwłaszcza, że w konkurencji wzięło udział około 50 tancerzy.
Kaja również świetnie sobie poradziła i z ćwierćfinału dotarła do ostatniej rundy.
Ogłoszenie wyników w tej kategorii dało nam wiele powodów do radości.

23843647_1351373991639564_4136783025770873373_njpg
Trzecie miejsce dla Krystiana, piąte dla Gabrysi i siódme dla Julii. Wynik cieszy. Jeszcze bardziej sposób, w jaki zaprezentowali się nasi tancerze. Wielka klasa.
Kaja również wypadła świetnie zgarniając w tej konkurencji srebrny medal.
W kategorii Solo Jazz Dance również nie było łatwo. Tancerze prezentowali choreografie przygotowane przez Anię Derfel i gdy patrzyliśmy na nich - po raz kolejny ręce same składały się do braw.

23916524_1351647101612253_4776137306110799181_ojpg
Do finału w kategorii juniorskiej awansowała dwójka naszych tancerzy - Krystian i Gabrysia, którzy zajęli odpowiednio pierwsze i siódme miejsce. Kaja odebrała zaś drugi medal - tym razem brązowy.

To jedno z ostatnich turniejowych zmagań w tym roku kalendarzowym. Teraz nasze oczy będą zwrócone na ostatnie przygotowania całej formacji do grudniowych Mistrzostw Świata IDO. Zespół Freekies Juniors kończy fenomenalny rok. Na Krajowych Mistrzostwach IDO uplasował się na piątym miejscu, aby niedługo potem stanąć tuż za podium Mistrzostw Europy w Pradze. Niebawem po raz pierwszy stanie na parkiecie Mistrzostw Świata stając się pierwszą formacją Studia Tańca Spin Freekies, która będzie reprezentowała nasze Studio podczas imprezy tej rangi. W swojej kategorii zespół spotka aż 23 najlepsze formacje z całego Świata. 

Trzeba przyznać, że to największe wyzwanie, z jakim mierzyli się kiedykolwiek Ci Tancerze.