OSTROWSKI STYL 2017

OSTROWSKI STYL 2017

Festiwal w Ostrowi Mazowieckiej odbywa się już od 17 lat. Dotychczas organizowany był zawsze w Święto Niepodległości - 11 listopada. W tym roku formuła nieco się zmieniło. Zamiast "Wirującego Kręgu" braliśmy więc udział w "Ostrowskim Stylu". Nowa formuła, lepsza oprawa i wyższy poziom taneczny.
W konkursie wzięło udział pięć naszych zespołów. Najpierw na scenie zobaczyliśmy Freekies Kids. Dziewczynki zgrywają się ze sobą coraz lepiej i z każdym wejściem na scenę widać postęp. W kategorii juniorskiej pokazała się najpierw ekipa FreeSteps Juniors, dla której ten dzień był próbą generalną przed wyjazdem do Liberca. Tancerze są w dobrej formie i po raz kolejny pokazali to na scenie. Tuż po nich zobaczyliśmy Freemotion Juniors 1, dla których był to już drugi turniej. Znacznie więcej pewności siebie i znacznie lepsze wykonanie, niż w Górze Kalwarii. Ręce same zbierały się do braw! Kategorię juniorską zamknął przygotowujący się do Mistrzostw Świata Freekies Juniors. Po raz kolejny na scenie był ogień nie z tej ziemi. Nie było w całej sali chyba nawet jednej osoby, która nie doceniła naszej prezentacji solidnymi oklaskami.
W kategorii powyżej 15 lat mieliśmy bardzo ważny debiut. Freekies Adults na Mistrzostwach Świata zaprezentują zupełnie nową choreografię i dzisiaj mogliśmy ją zobaczyć po raz pierwszy. To wejście na pewno będzie źródłem do ważnych wniosków przed ostatnim etapem przygotowań do Mistrzostw, jaki czeka nas przez najbliższe trzy tygodnie. Trzeba z pewnością przyznać, że dziewczyny w nowych strojach prezentują się fantastycznie.

ostrowskistylblogjpg
Po zakończeniu wszystkich prezentacji zespołów oczekiwaliśmy na ogłoszenie nominacji do nagród i udziału w koncercie galowym. Co ciekawe zanim padł werdykt ze sceny - my już znaliśmy rozstrzygnięcie. Wystarczyło krótkie spojrzenie na profil społecznościowy organizatora. Takie czasy ;)
Bez względu na okoliczności mieliśmy wiele powodów do dumy. Aż trzy nasze zespoły zostały uwzględnione w prezentacjach na koncercie galowym. Były to: Freekies Kids, FreeSteps Juniors i Freekies Juniors. Trzy prezentacje z jedenastu pokazanych w gali to piękne wyróżnienie. Ponadto nagrodzony został zespół Freemotion Juniors 1. Niestety wśród docenionych zabrakło Freekies Adults. Szkoda, jednak trzeba pamiętać, że najważniejsza próba dopiero przed nimi.

Finałowe prezentacje dosłownie wgniotły nas w fotele, bowiem takiej energii bijącej od naszych tancerzy nie widzieliśmy już dawno. Na parkiecie, który pamięta tak wiele naszych wspaniałych prezentacji. Rodzi się piękna tradycja dobrego listopadowego tańca w Ostrowi. Oby trwała jak najdłużej.

Nie będziemy fałszywie skromni i nie napiszemy, że z niepokojem oczekiwaliśmy ogłoszenia wyników. Czuliśmy, że będzie dobrze.
Werdykt okazał się jednak jeszcze lepszy, niż mogliśmy przypuszczać. Wspaniałe drugie miejsce dla Freemotion Juniors1. Absolutnie zasłużone pierwsze miejsca dla Freekies Kids i FreeSteps Juniors. I na koniec jak najbardziej zasłużone Grand Prix dla Freekies Juniors.

Sponsorzy wydarzenia okazali się być niezwykle chojni i oprócz nagród rzeczowych dla najmłodszych zapewnili także niemałe nagrody pieniężne dla starszych zespołów. Dzięki nim z pewnością łatwiej nam będzie realizować kolejne taneczne marzenia.

Zasłużone nagrody to jedno, jednak równie ważna okazała się dla nas moc, jaką pokazaliśmy w Ostrowi. Byliśmy jedną wielką taneczną drużyną, która nawzajem się wspierała i dopingowała z całych sił. Solidna obstawa rodziców dodawała pewności siebie. Po raz kolejny mogliśmy przekonać się, że możemy na Was liczyć. Przygotowanie tancerzy do prezentacji w Waszym wykonaniu to prawdziwe Mistrzostwo Świata.

Dziękujemy, że po raz kolejny byliście z nami. Gratulujemy tancerzom i trenerom. Oby więcej wyjazdów takich jak ten.