Dyplomowany instruktor tańca, magister pedagogiki wczesnoszkolnej, założyciel Studia Tańca Spin Freekies, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Tanecznego SF.


Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 10 lat od nauki tańca towarzyskiego. Z klubem „Tazaro” Kamili Guzowskiej związany był jako tancerz i uczestnik obozów przez kolejne lata.

W roku 2004 rozpoczął krótką, ale intensywną edukację taneczną w Egurrola Dance Studio. Na początku uczestniczył w zajęciach grupy prowadzonej przez Bognę Alfred, po czym w czasie obozu letniego zakwalifikował się do zespołu V4 Mai Korzeniowskiej – Wrońskiej. Razem z tą ekipą trenował jeszcze przez pół roku. Jako ciekawostkę można dodać, że w tym czasie pojawiał się także na treningach w grupie u Wojciecha Kuczyńskiego.

W latach 2004 – 2006 był słuchaczem Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, gdzie zdobył tytuł instruktora tańca jazzowego. W tym czasie bardzo wzbogacił swój taneczny warsztat i wiedzę, czerpiąc od takich pedagogów jak Piotr Galiński, Anna Wielogórska, Milena Jurczyk, Iwona Pavlovic, Monika Moskwa, Jan Łosakiewicz i innych.

W 2006 roku rozpoczął pracę w zawodzie instruktora, a swoje pierwsze doświadczenia zdobywał w takich miejscach jak Szkoła Podstawowa Nr 30, Klub Osiedlowy przy ul. Wyki, Klub Osiedlowy przy ul. Olbrachta czy nowo wybudowane Bemowskie Centrum Kultury art.bem. Z tym ostatnim związany był przez kolejnych dziesięć lat. W tym czasie przyczynił się do dynamicznego rozkwitu sekcji tanecznej w tej placówce kultury.

W tym samym roku rozpoczął studia pedagogiczne w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku na specjalizacji wychowanie przedszkolne z nauczaniem początkowym. Twierdzi, że studia w znacznym stopniu przyczyniły się do tego, jakim człowiekiem jest teraz. Otworzyły na świat, ukształtowały światopogląd oraz zbudowały fundament do rozwoju realizowanych przez niego projektów.

W latach 2009 - 2013 pełnił funkcję nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej Nr 30 w Warszawie. W roku 2011 uzyskał tytuł magistra pedagogiki, aby niedługo później uzupełnić wykształcenie studiując podyplomowo grafikę komputerową i multimedialną (Akademia Pedagogiki Specjalnej).

Uczestniczył też w warsztatach i zajęciach regularnych (zespół jaGUzz – Urszuli Skośkiewicz i Gosi Lubienieckiej, taniec jazzowy w grupie u Pawła Michno, warsztaty w ramach Europejskich Spotkań Tanecznych – Luciano di Natale, Henry Link i inni).

To były bardzo intensywne lata w życiu Łukasza. Pracę nauczyciela musiał pogodzić z prowadzeniem zajęć tanecznych i studiami. Zebrał wokół siebie grupę przeszło 200 tancerzy, którzy rozwijali się i odnosili coraz większe sukcesy na konkurach i festiwalach w całej Polsce. Szczególnie owocny okazał się rok 2013, kiedy to prowadzony przez niego zespół Spin był nagradzany podczas wszystkich wydarzeń, w których brał udział. Ponadto zespół zakwalifikował się do drugiego etapu programu „Mam Talent” z pamiętną choreografią „W operze”, która na zawsze zapisała się na kartach historii SF.

To nie przypadek sprawił, że Łukasz postanowił zorganizować miejsce dla siebie i tak wielu swoich tancerzy. Nie była to biznesowa kalkulacja, lecz potrzeba serca i chęć podążania za potrzebami ludzi, na których mu zależało. Od 1 września 2013 roku to na Olbrachta 46 bije taneczne serce SF. 2 listopada 2015 otwarta została druga siedziba przy ul. Olbrachta 66. Od tamtego czasu serce ma zatem dwie komory.

Podążając za potrzebami swoich dorastających tancerzy rozpoczął współpracę z instruktorami, trenerami i innymi pracownikami, którzy tworzą dzisiaj ekipę Studia Tańca Spin Freekies.

Pierwszy wyjazd taneczny zorganizował w 2012 roku w miejscowości Junoszyno. Od tego czasu regularnie realizuje wizję obozów, podczas których taneczny rozwój idzie w parze z niepowtarzalnym klimatem oraz świetną zabawą.

Wrzesień 2013 to moment, w którym rozpoczęła się historia zespołu FreeAge. Była to nieoczekiwana karta w historii życia Łukasza większość swojej kariery zawodowej spędzał na pracy z dziećmi w młodszym wieku szkolnym. Jak się później okazało projekt zajęć dla dorosłych nie był epizodem i po zaliczeniu kilku występów podczas gal tanecznych, zespół wkroczył na ścieżkę turniejową. Tancerki zadebiutowały na Krajowych Mistrzostwach IDO w Wałbrzychu (kwiecień 2016) z marszu wskakując na podium (brązowe medale), aby rok później w Kielcach (marzec 2017) zgarnąć pełną pulę - tytuł Mistrza Polski. Drugi turniejowy sezon zakończyły swoim pierwszym zagranicznym wyjazdem (Mistrzostwa Europy IDO, Praha – 2. Miejsce). Obecnie zespół prowadzony jest przez Łukasza i Nadine Kinczel,, która jest współautorem wymienionych wyżej sukcesów.

W 2016 roku wśród grona osób, którym na sercu leży dobro i rozwój Tanecznej Rodziny SF, pojawił się plan podjęcia nowego wyzwania. Do życia powołane zostało Stowarzyszenie Taneczne SF. W gronie założycieli zasiedli przedstawiciele rodziców, pracowników Studia, a także najstarsi dorośli już tancerze. Razem wcielają w życie cele Statutowe organizacji, która już w ciągu pierwszego roku istnienia zrealizowała kilka ciekawych projektów. Plany na przyszłość są ambitne i cała idea z pewnością znajdzie swoje kolejne odsłony.

Łukasz to pedagog, instruktor i choreograf z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć, jednakże nie ogranicza się tylko do tego, co zna najlepiej, wciąż stawiając sobie nowe cele i wyzwania. Niejednokrotnie przygotowywał nietuzinkowe projekty takie, jak choreografia poloneza na bal studentów, czy Flashmob z okazji urodzin Auchan Wola Park. Dzięki ukończonym studiom o specjalności „Grafika Komputerowa i Multimedialna” może samodzielnie tworzyć dla Studia i Stowarzyszenia projekty stron internetowych i innych materiałów.

Ma bardzo dobry kontakt z dziećmi i zawsze powtarza, że to one są naszą przyszłością. Swoją życiową misję opiera przede wszystkim na tym, aby stwarzać młodym ludziom przestrzeń do rozwoju, nawiązywania nowych znajomości, kształtowania osobowości poprzez realizowanie się w tanecznej pasji.


ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA DO GRUP PROWADZONYCH PRZEZ ŁUKASZA OWCZARSKIEGO:

  • FREEMOTION KIDS 1 | jazz 8 - 11 lat | poziom średnio zaawansowany | poniedziałek i środa | 16:30 - 17:45 | Olbrachta 46
  • FREEKIES MINI | jazz do 7 lat | poziom średnio zaawansowany | poniedziałek i środa | 17:45 - 18:45 | Olbrachta 46
  • FREEAGE | jazz 31+ | zespół | poniedziałek i środa | 20:00 - 22:00 | Olbrachta 46

Zapisz się już teraz!